Měření zraku Plusoptix je opravdu velmi rychlé, proto se nelze objednat na konkrétní den a čas, stačí přijít v ordinačních hodinách níže. V případě větší vytíženosti jsme schopni měřit ve dvou ordinacích současně, určitě se teď nemusíte bát dlouhého čekání.

FOR FOREIGNERS: COMMUNICATION ONLY IN CZECH LANGUAGE, THANKS

Ordinační hodiny

BEZ OBJEDNÁNÍ - POUZE V TĚCHTO TERMÍNECH :
(poslední pacient je přijímán max. 15min před koncem)

Čt 9.5.
9.00 - 12.00
x
Pá 10.5.
x
x
Po 13.5.
x
x
Út 14.5.
9.00 - 12.00
13.00 - 15.00
St 15.5.
x
x
Čt 16.5.
9.00 - 12.00
x
Pá 17.5.
x
x
Po 20.5.
9.00 - 12.00
x
Út 21.5.
9.00 - 11.00
13.00 - 15.00
St 22.5.
x
x
Čt 23.5.
x
x
Pá 24.5.
x
x
Po 27.5.
9.00 - 12.00
x
Út 28.5.
9.00 - 12.00
13.00 - 15.00
St 29.5.
x
x
Čt 30.5.
9.00 - 12.00
x
Pá 31.5.
x
x

Další termíny budou vypsány cca 3-4 týdny dopředu.

Nabídka vyšetření zraku v MŠ

  • objednávka konkrétního dne a času vyšetření přímo v MŠ
  • tištěné materiály k akci - plakát s informacemi na nástěnku a přihlašovací lístky pro rodiče (rozesiláme poštou na daresu MŠ)
  • měření zraku přístrojem Plusoptix v domluvený termín specialisty OrToptika Dr.Očka
  • obálka s výsledkem pro každé změřené dítě ihned po vyšetření - zpráva s výsledkem měření pro pediatra a kompletní test na tupozrakost na doma
  • u pozitivního nálezu doporučímě další postup a napíšeme doporučení na komplexní vyšetření zraku u očního lékaře

Průběh vyšetření zraku v MŠ

Naši specialisté přijedou v domluvený den a čas přímo k vám do školky. Poprosí vás o zajištění klidného místa buď někde v rohu třídy / v ložnici / v kanceláři nebo kdekoli, kde je možno dát jeden malý stoleček a tři židličky (klidně i dětské). Děti nám pak přivedete po skupinkách nebo třídách a my je vyšetříme. Vše je velmi rychlé, dětem je idální říct, že se jdou jen vyfotit. Samotný princip měření je opravdu jako fotografování. Měření je zcela bezkontaktní, dětem nic do očí nekapeme, děti mohou klidně sedět paní učitelce na klíně nebo sedět sami na židličce. Vyšetření jedné třídy o plném počtu 24 dětí je cca na 15-20min, pak jen již dopisujeme zprávy, bez přítomnosti dětí.

Zprávu s výsledkem měření dostanou všechny vyšetřené děti. Měření je určeno pouze pro děti, které ještě nejsou v péči u očního lékaře, děti s brýlemi nevyšetřujeme.

Cena a objednání

Pro mateřské školy máme speciální nabídku ceny za vyšetření a to 200,-Kč/dítě. Oproti vyšetření u nás v ordinaci jde o poloviční cenu, rodiče v ordinaci hradí 400,-Kč/dítě.

Pro objednání se na nás prosím obraťte ideálně přes email:

prevenceoci@ortoptika.com

nebo na mobil:

731 651 252 (Mgr.Svobodová)

reagujeme většinou obratem, max do 1-2 dnů, pokud se vám neozveme do týdne, prosíme zkuste nám napsat ještě jednou nebo zavolat, někdy email spadne omylem do spamu.

V rámci Prahy a blízkého okolí neúčtujeme dopravu, pokud by měla zájem školka mimo okres Praha, je započítána i doprava (9,-Kč/km) a min. počet přihlášených dětí 40. Min. počet dětí k vyšetření v rámci Prahy a okolí je 30-35 dětí. Pokud je školka menší, i tak se nám zkuste ozvat, jezdíme do více školek najednou a můžeme dát menší školku na rozpis k větší školce, pokud máme více výjezdů.

PROJEKT ZAMĚSTANECKÉ POJIŠŤOVNY ŠKODA

"VIDÍ VAŠE DÍTĚ SPRÁVNĚ?"

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209) je jedinou pojišťovnou v republice, která hradí vyšetření přístrojem Plusoptix v rámci preventivního vyšetření přímo v mateřských školách. Tato mladoboleslavská pojišťovna nabízí svým pojištěncům bezplatné vyšetření v rámci programu prevence "Vidí vaše dítě správně?".

Hlavní myšlenkou tohoto projektu je odhalit oční vady u dětí docházejících do mateřské školy. Pojišťovna nabízí bezplatné vyšetření svým dětským pojištěncům přímo ve školce v rámci preventivního programu.

Průběh vyšetření je stejný jako když měříme v pražských školkách (najdete v popsiu výše).

Cena vyšetření

- pojištěnci ZPŠ-209 : ZDARMA (nutnost nahlásit rodné číslo dítěte)
- ostatní pojištěnci: 150,-Kč
Při nahlášení chybných údajů, kdy bude dítě na screening přihlášeno jako pojištěnec ZPŠ ale bude pojištěncem jiné pojišťovny, bude účtována pokuta (do výše 500,-Kč), všechny údaje jsou po screeningu kontrolovány přímo na pojišťovně.

Do projektu je zapojeno cca 100 mateřských škol v oblasti Mladé Boleslavi a okolí, v Mnichově Hradišti a okolí a na Vrchlabsku. Pokud spadáte do této lokality a nejste součástí projektu a máte ve školce alespoň polovinu dětí pojištěných u ZPŠ, můžete se na nás obrátit s žádostí o zapojení do projektu.

Projekt probíhá v těchto oblastech ji 11 let, vždy na jaře a podzim každého roku.

Více informaci na prevenceoci@ortoptika.com nebo u Mgr.Svobodové (+420731651252)

Komunikace - dotazy

Objednat se na vyšetření můžete ideálně přes email, reagujeme obvykle do 2-3 pracovních dnů, většinou obratem. Můžete využít i naší telefonní linku, ale předem se omlouváme za velké vytížení, lepší je využít emailovou komunikaci pro objednání vyšetření. Na cvičení se lze objednat telefonicky pouze v určené dny, na screening zraku Plusoptix se neobjednává.

E-mailem (doporučená metoda)

info.ordinace@ortoptika.com

E-mailům se věnujeme denně, pokud chcete objednat na vstupní vyšetření/konzultaci/kontrolu, prosíme uvést vždy jméno a příjmení dítěte a rok narození, které objednáváte. My se vám poté obratem ozveme. Pokud nám telefon nezvednete, zkusíme to ještě jednou, více jak dvakrát nevoláme z důvodu velké vytíženosti, děkujeme za pochopení. V případě že začínáte novou sérii cvičení je objednání termínů podmíněno novou žádankou, tu buď přineste osobně nebo pošlete do emailu skan/foto.
Pokud se vám neozveme do 2-3 pracovních dní pošlete prosím e-mail znovu.

Telefonicky

+420 224 152 051

DOTAZY / OBJEDNÁNÍ NOVÝ PACIENT
Pokud telefon nikdo nezvedá, věnuje se pacientům v ordinaci, většinou voláme na zmeškaná čísla zpět, pokud vám zpět nezavoláme zkuste zavolat ještě jednou nebo nám napište email.

OBJEDNÁNÍ / ZMĚNA TERMÍNŮ OČNÍHO CVIČENÍ
Volejte pouze pondělí 13.00 - 16.00 nebo pátek 8.30-12.00, v ostatní dny nelze telefonicky termíny objednat.