Měření zraku Plusoptix je opravdu velmi rychlé, proto se nelze objednat na konkrétní den a čas, stačí přijít v ordinačních hodinách níže. V případě větší vytíženosti jsme schopni měřit ve dvou ordinacích současně, určitě se teď nemusíte bát dlouhého čekání.

FOR FOREIGNERS: COMMUNICATION ONLY IN CZECH LANGUAGE, THANKS

Ordinační hodiny

BEZ OBJEDNÁNÍ - POUZE V TĚCHTO TERMÍNECH :
(poslední pacient je přijímán max. 15min před koncem)

Čt 9.5.
9.00 - 12.00
x
Pá 10.5.
x
x
Po 13.5.
x
x
Út 14.5.
9.00 - 12.00
13.00 - 15.00
St 15.5.
x
x
Čt 16.5.
9.00 - 12.00
x
Pá 17.5.
x
x
Po 20.5.
9.00 - 12.00
x
Út 21.5.
9.00 - 11.00
13.00 - 15.00
St 22.5.
x
x
Čt 23.5.
x
x
Pá 24.5.
x
x
Po 27.5.
9.00 - 12.00
x
Út 28.5.
9.00 - 12.00
13.00 - 15.00
St 29.5.
x
x
Čt 30.5.
9.00 - 12.00
x
Pá 31.5.
x
x

Další termíny budou vypsány cca 3-4 týdny dopředu.

Jde o speciální cvičení pro léčbu tupozrakosti, šilhání a poruch binokulárního vidění. Cvičení jsou určena dětem cca od 3 let (záleží na schopnosti dítěte spolupracovat) až po dospělé pacienty. U dětí jsou cvičení vhodná při léčbě tupozrakosti, šilhání a poruch binokulárního vidění. U dospělých pacientů se cvičení předepisují převážně po operacích strabismu či jako doplňková léčba při úrazech oka. Cvičení jsou dle diagnozy indikovány očním lékařem na základě doporučení/žádanky.

**********

k dispozici termíny na SRPEN a ZÁŘÍ
(od 3.7 do 28.7 cvičení neprobíhá)

**********

OBJEDNÁNÍ TERMÍNU PRO STÁVAJÍCÍ PACIENTY
osobně ve CVIČEBNĚ - Ordinace 3,4
nebo volejte recepci tel.: 224 152 051

OMLUVY ZE CVIČENÍ
přes SMS (nevolat): +420 731 651 252
nebo e-mail:
info.ordinace@ortoptika.com
Pro omluvy ze cvičení prosíme nevolejte na recepci, telefonní linka je vytížena a nemusíme vaši omluvu zaregistrovat, děkujeme za pochopení

!!! Vzhledem k plné kapacitě termínů na cvičení vás prosíme o řádné omluvy termínů. Pokud nebude cvičení omluveno (přes sms, email ev. telefonicky) více jak 2x během aktuální série cvičení, všechny další termíny budou poté zrušeny a je nutné se znovu objednat.

Termíny cvičení jsou každý měsíc různé, není možné zajistit termíny na 2-3 měsíce vždy ve stejný čas a den, každý měsíc si musíte zvolit a vybrat vhodný termín dle nabízených možností. Cvičení především pro děti s tupozrakostí je ideální hlavně dopoledne, odpolední termíny cvičení jsou pro děti už velice vyčerpávající, pokud máte dítě docházející do školky, jsou pro vás určeny především dopolední termíny, odpolední časy jsou přednostně pro školní děti. Prosíme o pochopení a prosíme o výbery termínů vzhledem k věku dítěte - předškolní dopoledne a školní odpoledne.

CVIČENÍ HRAZENO ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNOU

Cvičení probíhají ambulantně u nás v ordinaci 1x týdne dle určení ortoptisty. Cvičení trvá 30min a pacienti jej absolvují bez přítomnosti rodičů. Děti se bez přítomnosti rodičů lépe soustředí a i hůře spolupracující děti či děti bojácné se dokážou na cvičení soustředit a ani si nevšimnou že jsou chvilku bez rodičů. Termíny cvičení si rodiče objednávají sami dle objednávkového archu vždy na měsíc dopředu. Ortoptická cvičení se skládají obvykle z 10-15 návštěv, pleoptická cvičení z 15-20 návštěv. Každá léčba je však zcela individuální a záleží na konkrétní diagnoze pacienta jak dlouho bude trvat celé cvičení. V případě nemoci Vám při řádné omluvě cvičení termíny nepropadají a můžete se přeobjednat.

DRUHY CVIČENÍ
  • Ortoptické cvičení: cvičení, které je vhodné pro nácvik binokulárního vidění při současném přímém postavení očí, nepoužívá se okluzor a cvičí se obě oči současně. cvičení probíhá na speciálních přístrojích pod dohledem ortoptické sestry. tato cvičení jsou vhodná pro všechny děti které nosí brýlovou korekci a dříve nosily okluzor, či jsou po operaci strabismu.
  • Pleoptické cvičení: cvičení, kde se provádí výcvik vidění tupozrakého oka. Vyloučením lepšího oka z vidění pomocí okluze stimulujeme vidění u horšího oka. lepší oko je možné zakrýt náplastí, náplasťovým/gumovým/látkovým okluzorem nebo kontaktní okluzní čočkou. Čím je dítě starší, tím je daleko pomalejší obnova zrakových funkcí, a tím více klesá možnost úplné restituce. Do 5.let věku dítěte je obvykle pleoptické cvičení úspěšné, nad 10 let většinou není naděje. Míra úspěchu mezi 5. – 9. rokem je individuálně variabilní. Léčba se začíná celodenní okluzí, ze které se postupně přechází dle vývoje na částečnou a dobu zakrývání oka postupně zkracujeme. Naprosto nezbytná je dokonalá korekce případné refrakční vady. Největší míru úspěchu však zajistíme pouze poctivým, pravidelným cvičením nejen na ortoptice ale i doma. Samozřejmostí by měly být pravidelné návštěvy u očního lékaře, na ortoptice a dodržování předpokládaných pokynů k léčbě.
Cena cvičení

Všechna cvičení jsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění, pokud máte platnou žádanku od očního lékaře na ortoptická či pleoptická cvičení, máte cvičení u nás zdarma. Máme smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami, kromě ZPMV - 211 (ZP Ministesrtva vnitra), pacienti této pojišťovny si vyšetření musejí hradit sami. Jsme specializované pracoviště na různé druhy očních cvičení, při kterých pracujeme nejenom s ortoptickými přístroji, ale děti mají k dispozici rozmanitý výběr očních pomůcek, didaktických hraček a her, které jsou při cvičení využívány.

Pro mimopražské pacienty

Nabízíme jako jediné pracoviště možnost zapůjčit si přístroj domů, poplatek je 800,-Kč/měsíc, můžete tak cvičit intenzivně doma, poté přístroj vrátíte zpět a domluvíte se na dalším postupu léčby. Vhodné zejména pro mimopražské pacienty, kteří nemohou dojíždět na cvičení ambulantně, či pro děti školního věku, aby nezameškaly příliš mnoho hodin ve škole. Vždy je ale nutná konzultace před zapůjčením přístroje, musíme si být jisti, že dítě přístroj zvládne a je vhodný vzhledem k diagnoze. Před každým zapůjčením je rodič řádně poučen a seznámen s postupem, jak přístroj ovládat. Více informací na emailu: info.ordinace@ortoptika.com. Půjčovné je 800,-Kč/měsíc.

Komunikace - dotazy

Objednat se na vyšetření můžete ideálně přes email, reagujeme obvykle do 2-3 pracovních dnů, většinou obratem. Můžete využít i naší telefonní linku, ale předem se omlouváme za velké vytížení, lepší je využít emailovou komunikaci pro objednání vyšetření. Na cvičení se lze objednat telefonicky pouze v určené dny, na screening zraku Plusoptix se neobjednává.

E-mailem (doporučená metoda)

info.ordinace@ortoptika.com

E-mailům se věnujeme denně, pokud chcete objednat na vstupní vyšetření/konzultaci/kontrolu, prosíme uvést vždy jméno a příjmení dítěte a rok narození, které objednáváte. My se vám poté obratem ozveme. Pokud nám telefon nezvednete, zkusíme to ještě jednou, více jak dvakrát nevoláme z důvodu velké vytíženosti, děkujeme za pochopení. V případě že začínáte novou sérii cvičení je objednání termínů podmíněno novou žádankou, tu buď přineste osobně nebo pošlete do emailu skan/foto.
Pokud se vám neozveme do 2-3 pracovních dní pošlete prosím e-mail znovu.

Telefonicky

+420 224 152 051

DOTAZY / OBJEDNÁNÍ NOVÝ PACIENT
Pokud telefon nikdo nezvedá, věnuje se pacientům v ordinaci, většinou voláme na zmeškaná čísla zpět, pokud vám zpět nezavoláme zkuste zavolat ještě jednou nebo nám napište email.

OBJEDNÁNÍ / ZMĚNA TERMÍNŮ OČNÍHO CVIČENÍ
Volejte pouze pondělí 13.00 - 16.00 nebo pátek 8.30-12.00, v ostatní dny nelze telefonicky termíny objednat.