Měření zraku Plusoptix je opravdu velmi rychlé, proto se nelze objednat na konkrétní den a čas, stačí přijít v ordinačních hodinách níže. V případě větší vytíženosti jsme schopni měřit ve dvou ordinacích současně, určitě se teď nemusíte bát dlouhého čekání.

FOR FOREIGNERS: COMMUNICATION ONLY IN CZECH LANGUAGE, THANKS

Ordinační hodiny

BEZ OBJEDNÁNÍ - POUZE V TĚCHTO TERMÍNECH :
(poslední pacient je přijímán max. 15min před koncem)

Čt 9.5.
9.00 - 12.00
x
Pá 10.5.
x
x
Po 13.5.
x
x
Út 14.5.
9.00 - 12.00
13.00 - 15.00
St 15.5.
x
x
Čt 16.5.
9.00 - 12.00
x
Pá 17.5.
x
x
Po 20.5.
9.00 - 12.00
x
Út 21.5.
9.00 - 11.00
13.00 - 15.00
St 22.5.
x
x
Čt 23.5.
x
x
Pá 24.5.
x
x
Po 27.5.
9.00 - 12.00
x
Út 28.5.
9.00 - 12.00
13.00 - 15.00
St 29.5.
x
x
Čt 30.5.
9.00 - 12.00
x
Pá 31.5.
x
x

Další termíny budou vypsány cca 3-4 týdny dopředu.

Týdenní oční pobyt v Rokytnici nad Jizerou

Pořádáme oční pobyty pro děti nejen se zrakovou vadou, ale i pro děti docházející z poraden s problémy při čtení/psaní se zkříženou lateralitou, poruchou konvergence apod. Pobyty jsou týdenní 1-2x ročně.

TERMÍN

17.-23.8.2024

(již jen posledních pár volných míst)

V roce 2024 bude vypsán pouze jeden termín a to v srpnu, v období letních prázdnin. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o letní pobyt budeme přednostně přijímat děti z naší ordinace, které jsou u nás již v péči, děkujeme za pochopení. Proto pokud o pobytu již teď uvažujete, doporučujeme ozvat se co nejdříve, preferujeme e-mailovou komunikaci.

Pro koho je pobyt určen?

Pobyt je doporučen především dětem po operacích šilhání (konvergentní strabismus), s tupozrakostí (amblyopie), předškolní a školní děti s pozdní diagnostikou oční vady. Na pobyt přijímáme i děti na cvičení zrakové percepce, které nemají možnost k nám docházet tak často během školního roku a řeší problémy s poruchou konvergence, zkříženou lateralitou či oslabenou prostorovou orientací. Přednostně přijímáme u nás registrované děti, které již docházejí na oční cvičení. Po domluvě je možné zařadit i děti z jiných ortoptických ordinací pokud není naplněna kapacita pobytu.

Pobyt je určen pro rodiče s dětmi, není možné na pobyt poslat dítě samotné bez doprovodu. Kapacita dětí-pacientů je OMEZENÁ. Vzhledem k velkému zájmu o pobyt je u každého dítěte nutná konzultace, zda je pobyt vhodný či ne. Bohužel nelze dítě na pobyt přijmout jen na základě zájmu rodičů, zásadní pro zařazení na pobyt je diagnoza dítěte a věk. Jelikož je cvičení na pobytu opravdu velice intenzivní, cvičí se denně 3h od neděle do pátku, přijímáme na pobyt děti od 5let. Pobyt můžete pojmout jako rodinnou dovolenou a vzít s sebou kolik členů rodiny či přátel/známých chcete. Kapacita doprovodu je omezená pouze kapacitou hotelu, ten je ale opravdu veliký (až 150 osob).

Kde je pobyt pořádán?

Pobyt pořádáme každý rok na stejném místě a to v malebném prostředí Rokytnice nad Jizerou ve Sporthotelu Bohemia. Hotel vždy vyjde plně vstříc našim požadavkům, máme zde vyhrazenou konferenční místnost kde je po celou dobu pobytu  k dispozici veškeré technické zázemí (přístroje a pomůcky). Personál hotelu je milý a přátelský k dětem, což je pro nás také velmi důležité. V zimních měsících je hotel schopen zajistit službylyžařské školičky, v létě je pro děti zase připravený bazén a dětské hřiště přímo u hotelu. Hotel je sice už starší, ale pro naše účely je tím nejlepším co Vám můežem nabídnout. Více se můžete podívat na hotelových stránkách.
Více informací o hotelu: www.sporthotel-bohemia.cz

Jak to na pobytu probíhá?

Příjezd je v sobotu během dne, večer je pak krátká info schůzka k organizaci pobytu. První cvičení začíná v neděli ráno v zadní části restaurace. Hotel nám vždy přenechá část restaurace, která je po zbytek pobytu vyhrazena pouze pro nás. Zde máme na stolech po celý týden rozložené přístroje a pomůcky a nemusíme vše každý den uklízet.

Oční cvičení jsou každý den v dopoledních hodinách v délce 3h (9.00-12.00) pod odborným dohledem specialistů z Otoptiky Dr.Očka. Cvičení probíhá bez přítomnosti rodičů, ti se ale mohou skrz prosklené dveře do restaurace kdykoli podívat, jak to jejich děti zvládají. Děti cvičí v malých skupinkách, které jsou rozděleny dle věku a dg. pod odborným dohledem specialistů. Během dopoledne je krátká svačinka a prostor pro hry.

Na každý pobyt s námi jezdí na několik dní i speciální pedagog se zaměřením na tyflopedii (oční vady), kdy vám vysvětlíme a nabídneme možné postupy jak s dítětem pracovat v předškolní a školní docházce, můžeme zajistit i zprávu přímo do školy a případné úlevy pro dítě.

Během týdne je několik doprovodných akcí pro děti (např. lampionový průvod, soutěže atd. - dvě až tři akce), které jsou v ceně pobytu a kterých se mohou zúčastnit i sourozenci dětí-pacientů. Pro rodiče je dle aktuálních možností k dispozici nabídka masáží, manikůry a pedikůry či sportovních aktivit dle ročního období, ty si rodiče mohou doplatit přímo na místě.

Jak se na pobyt přihlásit?

Pokud máte o pobyt zájem a docházíte do naší ordinace, prosím informujte se na recepci nebo ve cvičebně - Ordinace 3,4. V případě, že nejste naši pacienti, kontaktujte prosím Mgr. vSvobodovou na emailu svobodova@ortoptika.com, která Vám poskytne více informací a domluví se s Vámi na dalším postupu.

Komunikace - dotazy

Objednat se na vyšetření můžete ideálně přes email, reagujeme obvykle do 2-3 pracovních dnů, většinou obratem. Můžete využít i naší telefonní linku, ale předem se omlouváme za velké vytížení, lepší je využít emailovou komunikaci pro objednání vyšetření. Na cvičení se lze objednat telefonicky pouze v určené dny, na screening zraku Plusoptix se neobjednává.

E-mailem (doporučená metoda)

info.ordinace@ortoptika.com

E-mailům se věnujeme denně, pokud chcete objednat na vstupní vyšetření/konzultaci/kontrolu, prosíme uvést vždy jméno a příjmení dítěte a rok narození, které objednáváte. My se vám poté obratem ozveme. Pokud nám telefon nezvednete, zkusíme to ještě jednou, více jak dvakrát nevoláme z důvodu velké vytíženosti, děkujeme za pochopení. V případě že začínáte novou sérii cvičení je objednání termínů podmíněno novou žádankou, tu buď přineste osobně nebo pošlete do emailu skan/foto.
Pokud se vám neozveme do 2-3 pracovních dní pošlete prosím e-mail znovu.

Telefonicky

+420 224 152 051

DOTAZY / OBJEDNÁNÍ NOVÝ PACIENT
Pokud telefon nikdo nezvedá, věnuje se pacientům v ordinaci, většinou voláme na zmeškaná čísla zpět, pokud vám zpět nezavoláme zkuste zavolat ještě jednou nebo nám napište email.

OBJEDNÁNÍ / ZMĚNA TERMÍNŮ OČNÍHO CVIČENÍ
Volejte pouze pondělí 13.00 - 16.00 nebo pátek 8.30-12.00, v ostatní dny nelze telefonicky termíny objednat.